Expresný balík/dopis do Saudskej Arábie i späť s úsporou na poštovnom až 70 %

Hlavné výhody služby Balík do zahraničia

  • bezkonkurenčná cena poštovného do Saudskej Arábie
  • exportné colné odbavenie v cene služby
  • komfortné vyzdvihnutie zásielky na ľubovolnej adrese
  • poistenie zásielky do Saudskej Arábie až do 40000 EUR
  • preprava nákladu do Saudskej Arábie o váhe až 1 000 kg

Ako poslať balík do Saúdskej Arábie?

Hľadáte spoľahlivý spôsob, ako bezpečne dopraviť zásielku do Saudskej Arábie? Spoľahnite sa na službu Balík do zahraničia a ušetřite až 70 % z ceny poštovného!

Zadejte jednoducho váhu a rozmery balíčku do online kalkulátoru poštovného a okamžite obdržíte informacie o cene prepravy. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadne vytvorenia objednávky alebo odoslania do Saudskej Arábie nás neváhajte kontaktovať.

Colné predpisy a cena prepravy pri odosielaní balíku do Saudskej Arábie

Pri preprave zásielok a balíkov do Saudskej Arábie sa nemusíte starať o proclenie. Po vytvorení objednávky vám potrebnú colnú dokumentáciu odošleme na emailovu adresu. Poštovné môžete uhradiť kreditnou kartou, prostrednictvom GoPay alebo bankovým prevodom. 

Zásielka je spravidla doručena do dvoch týždňov. Poskytujeme tiež službu sledovánie balíčku.

Garantujeme spoľahlivé odoslanie a expresné doručenie zásielky do Saudskej Arábie za najnižšiu cenu!

Chcete poznať cenu poštovného do Saudskej Arábie hneď? Vypočítať ju môžete ľahko a rýchlo... Vypočítať cenu

Podmienky pro prepravu zásielok do Saudskej Arábie

Pokiaľ chcete odoslať do Saudskej Arábie zásielku ako darček, hodnota tovaru v nej obsiahnutá nesmie prekročiť 500 EUR. Vzhľadom k tomu, že Saudská Arábia nie je členským štátom Europskej únie a neumožňuje volný pohyb tovaru, prepravca musí vedieť zasielané položky. U zásielok obchodnej hodnoty je treba predložiť dokument, ktorý preukazuje, že tovar pochádza zo štátov Európskych společenstiev. 

Existuje tiež niekoľko obmedzení pre balenie zásielky: na obale zásielky nesmie byť napríklad vyobrazený kríž. Alkohol, tabák, hračky a anti-islámské materiály sú len niekteré z položiek, ktoré sú do Saudskej Arábie zakázané dovážať. 

Úradným jazykom v Saudskej Arábii je arabština, všetky texty sú napísané v štandardnej arabštině. Vzhľadom k tomu, že angličtina je obchodným jazykom, balíček musí byť adresovaný do Saudskej Arábie v latinke. Uistite sa, že máte správnu adresu, aby vaša zásielka do Saudskej Arábie mohla bezpečne doraziť na miesto doručenia. Vedľa adresy doručenia by malo byť na balíku uvedené tiež: " Kingdom of Saudi Arabia".

 

Zásielka do akéjkoľvek destinácie v Saudskej Arábii pre nás nie je problém. Zariadíme odoslanie vašeho balíčku do saúdskoarabskej metropoly Rijád i do ďalších obľúbených miest ako sú Mekka, Džidda, Medína, Dammám, Táif, Abhá, Yanbu al Bahr, Hail, či do akéhokoľvek iného mesta.

Teraz už nič nebráni tomu, aby váš balík dorazil čo najskôr. Stačí jednoducho vyplniť online formulár.

Koľko stojí poslať listy alebo balíky do krajiny Saudská Arábia?


Prezrite si orientačné ceny našich zásielok podľa hmotnosti. Pre konkrétnu cenu, v ktorej bude zohľadnený už aj rozmer zásielky a presné miesto doručenia, využite náš kalkulátor poštovného.Cena poštovného do krajiny Saudská Arábia už 77.15 €

Hmotnosť zásielky Přepravce bez DPH  
balík 0.5 kg TNT Express 77.15 € Objednať
balík 10 kg TNT Economy 186.12 € Objednať
balík 20 kg TNT Economy 253.13 € Objednať
balík 30 kg TNT Economy 320.13 € Objednať
balík 40 kg TNT Economy 359.66 € Objednať
balík 100 kg TNT Economy 1 108.62 € Objednať

Pravidlá pre zasielanie potravín a liekov mimo EÚ a do tretích krajín

Do krajín, ktoré nie sú členmi EU, je možné zaslať trvanlivé potraviny v malom množstve pre osobnú potrebu. Obmedzenie platí pre vývoz živočišných produktov a v prípade niektorých krajín i vývoz vybraných potravin rastlinného pôvodu ako je napr. med či sušené ovocie. Pre konkrétne informacie sa na nás neváhajte obrátiť.

Väčšinu liekov pre osobnú potrebu je mimo EU a do tzv. tretích krajín doručiť. V niektorých prípadoch sú kladené väčšie nároky na popis liekov na colnej fakture. U liečiv, ktoré vyžadujú v danej krajine lekársky predpis, je niekedy oficiálne požadovaná lekárska správa v angličtine. Overte prosím dopredu, či nie je niektorá z účinných látok v danej krajine zakázaná.

Pokiaľ potrebujete zaslať akékoľvek liečiva, kontaktujte nás, aby sme od vás získali čo najpresnejšie špecifikácie ohledne ich charakteru a množstva a mohli vďaka tomu garantovať doručenie do cieľovej krajiny.

Viac informácií o problematike spojené s prepravou liekov získáte priamo na stránkách Colnej správy.

Zajímavé informace o Saúdské Arábii

Saudská Arábia sa nachádza na Arabskom poloostrove na Blízkom východe. Podnebie v Saudskej Arábii je väčšinou suché a teplé. Vo vnútrozemí môžu teploty behom dňa vystúpať na 50°C, behom noci býva chladnejšie. Osídlené sú predovšetkým mestá a niekteré oázy, zbytok krajiny tvorí púšť. Mekka a Medina sú dve najposvätnejšie miesta islámskeho náboženstva.