Pracujete v múzeu alebo galérii? Organizujete veľtrh alebo ste milovníkom umenia a radi by ste odoslali obraz alebo umelecký predmet?

U nás ste na správnej adrese. Balíkdozahraničia.sk  pre Vás zabezpečí prepravu umeleckých predmetov a obrazov za bezkonkurenčné ceny.

Spolupracujeme s významnými dopravcami, ako sú TNT, UPS, TOPTRANS a iné.

Vďaka Balíkdozahraničia.sk budú Vaše zásielky doručené takmer do všetkých destinácií na svete.

Sme si vedomí toho, že preprava obrazov vyžaduje zvláštny prístup. Vložte Vaše obrazy do našich rúk a my ich doručíme kamkoľvek budete potrebovať.

V prípade, že zasielate obraz alebo umelecký predmet nežijúceho autora, je potrebné doložiť doklad o nadobudnutí. Colný úrad môže ďalej požadovať osvedčenie z Národnej galérie.

Daný typ zásielok býva spravidla veľmi krehký. Kvalitne zabalená zásielka je teda základ a obraz musí byť veľmi dôkladne zabalený, aby sa nepoškodil. 

 

Tipy pre balenie obrazov a umeleckých predmetov

Na  zabalenie si obstarajte kvalitný obalový materiál, aby ste predišli mechanickému poškodeniu.

Na prepravu je najlepšie použiť kartónovú škatuľu z päťvrstvovej lepenky, vhodnú práve pre prepravu obrazov. Táto krabica je úzka a je jednoduchšie v nej prepravovaný obraz zafixovať pomocou výplňových materiálov.

Vaše obrazy zabaľte do bublinkovej a fixačnej fólie, spevnite vlnitou lepenkou alebo kartónom. Výborné sú tiež špeciálne polystyrénové profily, ktoré zabraňujú pohybu a ochránia obraz pred poškodením. Takto zabalený obraz vložte do škatule.

Pre doručenie obrazov  a umeleckých diel odporúčame využiť expresné služby  s čo najkratšou dobou doručenia.

V prípade odoslania mimo Európskej Únie za Vás vybavíme colné formality.

Zásielku môžete počas prepravy sledovať a mať tak aktuálne informácie o tom, kde sa práve nachádza.

U nás sa nemusíte registrovať, stačí len vyplniť objednávkový formulár.

Neváhajte kontaktovať našu zákaznícku linku. Radi Vám poskytneme viac informácií.