Expresný balík/dopis do Anglicka aj späť
lacnejšie ako u konkurencie

Myslíte si, že poslať balík do Anglicka vyjde draho? Presvedčíme vás, že poštovné môže býť lacnejšie! Pri zasielaní balíkov, dokumentov a ďalších zásielok využíváme renomované prepravné spoločnosti. Ceny poštovného do Veľkej Británie začínajú už od 12.22 EUR. 

Hlavní výhody služby Balík do zahraničia:

 • bezkonkurenčná cena poštovného do Anglicka
 • rýchlosť dodania - expresne do 24 hodín
 • komfortné vyzdvihnutie zásielky na ľubovolnej adrese
 • maximálna bezpečnosť prepravy

Viac informácií o zásielkovej službe Balikdozahranicia.sk sa dozviete na stránke o službe.

Koľko stojí poslať listy alebo balíky do krajiny Anglicko?


Prezrite si orientačné ceny našich zásielok podľa hmotnosti. Pre konkrétnu cenu, v ktorej bude zohľadnený už aj rozmer zásielky a presné miesto doručenia, využite náš kalkulátor poštovného.Cena poštovného do krajiny Anglicko už 43.44 €

Hmotnosť zásielky Přepravce bez DPH  
balík 0.5 kg TNT Economy 43.44 € Objednať
balík 10 kg TNT Economy 50.84 € Objednať
balík 20 kg TNT Economy 63.74 € Objednať
balík 30 kg TNT Economy 76.65 € Objednať
balík 40 kg TNT Economy 85.98 € Objednať
balík 100 kg TNT Economy 146.58 € Objednať

Ako dlho trvá doručenie zásielky do Anglicka (UK)?

Ponúkáme 2 základné možnosti doručenia zásielky:

 • Expresná preprava - doručenia následujúci pracovný deň.
 • Štandardná doručovacia doba - do 3-4 pracovných dní.

 

Doručovacia doba sa môže líšiť podľa PSČ adresáta. Doba doručenia balíkov sa počíta odo dňa prevzatia zásielky našimi dopravci.

 

Chcete poznať cenu balíka do Veľkej Británie vopred? Vypočítajte ju ľahko a rýchlo!

 

Ako poslať balík do Anglicka?

 • Zásielka musí byť riadne zabalená, najlepšie v kartónovej krabici, ktorá nesmie byť opatrená cudzími čiarovými kódmi.
 • V adrese príjemcu musí byť vždy uvedené anglické telefónne číslo.
 • Prečítajte si informácie o limitu na vývoz tovaru.

 

Všetky zásielky do Anglicka doručujeme prostredníctvom prepravnej spoločnosti UPS alebo prepravcu TNT. Dopravca vykonáva dva pokusy o doručenie na adresu príjemcu. V prípade neúspešného doručenia zásielky je možné jej vyzdvihnutie na lokálnej pobočke prepravcu.

Zásielka do akejkoľvek destinácie vo Veľkej Británii pre nás nie je problém. Zariadime odoslanie vášho balíčku do anglickej metropoly Londýn aj do ďalších obľúbených miest ako sú Birmingham, Cambridge, Liverpool, Leeds, Sheffield, Nottingham, Bristol alebo Manchester.

Teraz už nič nebráni tomu, aby váš balík do Anglicka dorazil čo najskôr. Stačí jednoducho vyplniť online formulár.

Ako poslať balík z Anglicka?

Potrebujete doručiť balík z Anglicka na Slovensko a chcete vedieť, koľko zaplatíte? Pri importe (dovozu) zásielok z Veľkej Británie na Slovensko účtujeme príplatok za import zásielky. Pre presný výpočet ceny je potrebné poznať rozmery a váhu zásielky.

Pravidlá pre zasielanie potravín a liekov do EÚ

Trvanlivé potraviny je v rámci EU možné zasielať v podstate bez obmedzenia. Výnimku tvoria potraviny, ktoré podliehajú rychlej skaze alebo také, které vyžadujú špeciálne nároky na prepravu (napr. chladenie). Úplne zakázaný je vývoz alkoholu.

Ani preprava liekov v rámci EU nemá žiadne špecifické obmedzujúce kritéria. Je predpokladané, že sú zasielané len pre osobnú potrebu a ich celkový počet má byť tzv. primeraný. Pokiaľ sa liečite dlhodobo (napríklad astma) a potrebujete zaslať lieky na dobu niekoľko mesiacov, doporučujeme opatriť si lekársku správu v anglickom jazyku od vašeho ošetřujúceho lekára, pre prípad, že by nastali akékoľvek komplikácie. 

Viac informacií o problematike spojené s prepravou liekov získáte priamo na stránkách Colnej správy.

 

Často kladené otázky k preprave zásielok a balíkov do Veľkej Británie

Otázka: Ide poslať balík cca do 1 kg do Veľkej Británie na dobierku?

Odpoveď: Bohužiaľ nie, dobierka pri preprave balíkov do Anglicka zo Slovenska nie je možná.

 

Otázka: Rád by som zistil podrobnosti o možnostiach zaslanie bicykla (cca 15 kg) zo SR do Anglicka. Predovšetkým cenu a spôsob balenia, ktorý je pre daného dopravcu nutný.

Odpoveď: Zásielky by mali byť v najlepšom prípade zabalené v kartónovej krabici. Dôležité sú taktiež rozmery zásielky. Celková dĺžka + obvod ((2 x šírka) + (2 x výška)) v súčte nesmie presiahnuť 410 cm. V opačnom prípade sa už jedná o nadrozmernú zásielku. Prosím, kontaktujte nás na telefónnom čísle 948 450 318, aby sme vám mohli načrtnúť vhodný spôsob balenia a tiež cenu prepravy.

 

Otázka: Je možné poslať vašej službou kufre z Anglicka na Slovensko? Váha do 30 kg, štandardné rozmery.

Odpoveď: Odoslanie je samozrejme možné. Rozmery sú dôležité pre určenie poštovného. Pre výpočet využite kalkulátor poštovného.

 

Otázka: Je naozaj možné zaslať do Anglicka balík s hmotnosťou 69 kg? Ak zadám všetky potrebné dáta, je to už konečná cena vrátane poistenia a na akú sumu je balík poistený? A službu vyzdvihnutie doma si musím priplatiť? Je výhodnejšie poslať radšej balíky dva a ľahší a pokiaľ budem posielať opakovane, vyplývajú nejaké výhody?

Odpoveď: Áno, odoslať takýto balík do Anglicka je možné. Poplatok za vyzdvihnutie zásielky z vami určeného miesta neúčtujeme. Poistenie zásielky do 2 500 eur je zdarma. Ponúkame tiež službu hromadného zasielania - pre viac informácií nás kontaktujte.

 

Otázka: Môžem poslať euro paletu do Anglicka o váhe 150 kg a aká bude cena? 

Odpověď: Áno môžete, pre výpočet ceny za prepravu europalety do Anglicka budeme potrebovať PSČ adresáta v Anglicku a presné rozmery zásielky.

 

Pripravte sa na Brexit

Brexit je proces ukončenia členstva Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v Európskej únii. Vyjednávánia o Brexitu stále pokračujú.

 

Odchod Veľkej Británie z EU bol stanovený na 29. marca 2019. Avšak novým najneskorším termínom pre odchod Spojeného kráľovstva z Únie by mal byť 31. január 2020. 

 

Do konca tohto obdobia ostává tovar v obehu bez nutnosti colných kontrol. 

Po ukončení členstva sa stane Veľká Británia voči Európskej únii treťou krajinou. V tomto prípade budú pre zásielky z/do Veľkej Británie platiť rovnaké pravidla ako u nečlenských krajín EU. 

 

Vývoz a dovoz tovaru po Brexite? 

Naši zákazníci sa nemusia báť. Po Brexite budeme i naďalej poskytovať naše exportné a importné služby doručenia zásielok, které budú zahrňovať colné odbavenie. 

 

Pokiaľ opustí Británia EU bez dohody, budú platiť pravidla WTO (Svetovej obchodnej inšpekcie) a tovar bude podliehať colnému odbaveniu.

 

Aby bol pre Vás proces čo najjednoduchšší a bez problémov, prinášáme Vám niekoľko tipov.

Pri exporte a nutnosti colného odbavenia bude firma potrebovať:

 

 • Platné registračné a identifikačné  číslo ekonomického subjektu (EORI). 

 

Čo to je EORI číslo (Economic Operators' Registration and Identification system) a kde  môžete požiadať o jeho vytvorenie, zistíte v sekcii Colné odbavenie

 • Obchodnú faktúru, ktorá musí obsahovať následujúce informacie:
 • Celé meno a adresu odosielateľa 
 • Celé meno a adresu príjemcu
 • Presný popis všetkých položiek v zásielke (kód HTS, krajiny pôvodu, počet kusov, hodnotu, dôvod dovozu)

Názory našich zákazníkov

Dobrý večer, v pondelok poobede som posielala balík dcére do Anglicka, v utorok skoro ráno ho mala. Chcela by som Vašej spoločnosti poďakovať za Vaše služby, ktoré v budúcnosti rada opäť využijem. Ďakujem, s pozdravom Renáta Pavlorková

Posielala som cez Vašu spoločnosť balík dcére na univerzitu do Barcelony. V utorok 07.10. som ho odovzdala k preprave a 10.10. bol v Španielsku na mieste. Celú dobu som ho sledovala, super. Ďakujem moc, bolo to za 1*. -Martina Š.

Balik do ruska (Sibir) dorazil za 3 dni, velmi rychlo a lacno. Fakt skvele, uz ziadna ina sluzba! Dakujeme :) -Lilia

Všetko na 100% .Díky - Tomáš Dvorák