Expresný balík/dokumenty do USA
lacnejšie ako u konkurencie

Posielajte balíky do USA čo najlacnejšie. Cena poštovného do Spojených štátov amerických už od 70.74 €​.

Hlavné výhody služby Balík do zahraničia

  • bezkonkurenčná cena poštovného do USA
  • expresné doručenie balíka do USA do 24 hodín
  • komfortné vyzdvihnutie na ľubovoľnej adrese
  • maximálna bezpečnosť prepravy balíka do USA

Koľko stojí poslať listy alebo balíky do krajiny USA?


Prezrite si orientačné ceny našich zásielok podľa hmotnosti. Pre konkrétnu cenu, v ktorej bude zohľadnený už aj rozmer zásielky a presné miesto doručenia, využite náš kalkulátor poštovného.Cena poštovného do krajiny USA už 65.80 €

Hmotnosť zásielky Přepravce bez DPH  
balík 0.5 kg TNT Express 65.80 € Objednať
balík 10 kg TNT Express 197.82 € Objednať
balík 20 kg TNT Express 257.53 € Objednať
balík 30 kg TNT Express 317.23 € Objednať
balík 40 kg TNT Express 399.80 € Objednať
balík 100 kg TNT Express 963.24 € Objednať

Doba doručenia zásielky do Spojených štátov

  • Expresná preprava zásielok, dokumentov a balíkov do USA s doručením nasledujúci pracovný deň.
  • Štandardná doručovacia doba zásielky do USA je približne do 3-6 pracovných dní.

 

Doručovacia doba sa môže líšiť podľa PSČ adresáta. Doba doručenia sa počíta od nášho preposlania, ktoré prebieha vo väčšine prípadov ten istý deň, keď je zásielka doručená alebo vyzdvihnutá na adrese odosielateľa.

Chcete vedieť cenu prepravy vopred? Zistiť ju môžete jednoducho a rýchlo...

Dôležité informácie pre zasielanie balíkov do Ameriky

  • Všetky odoslané zásielky do USA sú deklarované, výnimku tvoria iba dokumenty, ktoré sa odosielajú v bezcolnom režime. Vyclenie zásielky bežne za zákazníka vykonáva prepravca, ktorý zásielku doručuje.
  • Zákaz prepravy zbraní a ich súčastí.
  • Pre dodávku tabakových výrobkov záleží na konkrétnych podmienkach. Iba zásielky malého množstva sú povolené. Alkohol mimo EÚ neprepravujeme.
  • V adrese príjemcu musí byť vždy uvedené telefónne číslo.

 

Všetky zásielky do Ameriky doručuje prepravná spoločnosť UPS alebo prepravca TNT. Dopravca vykonáva dva pokusy o doručenie na adresu príjemcu. V prípade neúspešného doručenia zásielky je možné jej vyzdvihnutie na pobočke.

Zásielka do akejkoľvek destinácie v USA pre nás nie je problém. Zariadime odoslanie vášho balíčku do americkej metropoly aj do ďalších obľúbených miest ako sú New York, Los Angeles, Chicago, Dallas, Philadelphia, Houston, Washington D.C., Miami, Atlanta či do letoviska pri mori.

Teraz už nič nebráni tomu, aby váš balík dorazil čo najskôr. Stačí jednoducho vyplniť online formulár.

Ako poslať balík z USA?

Potrebujete poslať balík z USA do SR a chcete vedieť, koľko zaplatíte? Pri importe (dovozu) zásielok z Ameriky do SR je príplatok za import zásielky. Pre presný výpočet ceny odporúčame vedieť rozmery a váhu zásielky.

Pravidlá pre zasielanie potravín a liekov mimo EÚ a do tretích krajín

Do krajín, ktoré nie sú členmi EU, je možné zaslať trvanlivé potraviny v malom množstve pre osobnú potrebu. Obmedzenie platí pre vývoz živočíšných produktov a v prípade niektorých krajín i vývoz vybraných potravin rastlinného pôvodu ako je napr. med či sušené ovocie. Pre konkrétne informácie sa na nás neváhajte obrátiť.

Väčšinu liekov pre osobnú potrebu je mimo EU a do tzv. tretích krajín doručiť. V niektorých prípadoch sú kladené väčšie nároky na popis liekov na colnej fakture. U liečiv, ktoré vyžadujú v danej krajine lekársky predpis, je niekedy oficiálne požadovaná lekárska správa v angličtine. Overte prosím dopredu, či nie je niektorá z účinných látok v danej krajine zakázaná.

Pokiaľ potrebujete zaslať akékoľvek liečiva, kontaktujte nás, aby sme od vás získali čo najpresnejšie špecifikácie ohledne ich charakteru a množstva a mohli vďaka tomu garantovať doručenie do cieľovej krajiny.

Viac informácií o problematike spojené s prepravou liekov získáte priamo na stránkách Colnej správy.

Často kladené otázky k preprave zásielok a balíkov do USA

Otázka: Zaisťujete tiež zabalenie balíka do USA?

Odpoveď: Pred vyzdvihnutím zásielky musí byť balíček zabalený.

 

Otázka: Je možné zasielať tričká, šiltovky atď. do USA na dobierku?

Odpoveď: Zasielanie balíkov na dobierku do USA nie je možné.

 

Otázka: Zaisťujete aj lacné doručovanie balíkov z USA? Prípadne ako to chodí a aká je cena? Hľadáme lacný spôsob, ako odoslať balík do SR.

Odpoveď: Import z USA je možný. Cena záleží na rozmere, váhe i konkrétneho miesta odoslania. Pre výpočet slúži náš kalkulátor poštovného. V prípade importnej zásielky z USA je účtovaný poplatok 20 Eur za preclenie zásielky a záloha na colné poplatky vo výške 40 % z colnej hodnoty (poštovné + hodnota obsahu zásielky), kde prípadný preplatok bude samozrejme vrátený.

 

Otázka: Chcela by som synovi do USA poslať na Vianoce domácu slivovicu v 2 litrovej plastovej fľaši. Je to možné? A keď áno, čo všetko by to obnášalo a koľko by bolo clo?

Odpoveď: Bohužiaľ alkohol mimo EÚ neprepravujeme. Ďakujeme za pochopenie.

 

Názory našich zákazníkov

Vo štvrtok som poslal synovi balík do New Yorku, v utorok už bol kuriér pri jeho dverách s balíkom. So službou som bol naozaj spokojný, profesionálny prístup! Nabudúce vaše služby opäť rád využijem. Peter Hudáček

 

Skvelé služby, naozaj vďaka za úsporu peňazí! Mária Juránková

 

Môj manžel je na dlhšie pracovnej ceste v Atlante, bohužiaľ tam oslávil aj svoje narodeniny. Chcela som mu urobiť radosť a poslala darček vašou kuriérskou službou a všetko bolo perfektné. Manžel mi nadšený volal cez videohovor, balík prišiel absolútne nepoškodený. Ďakujeme! Andrea Oravcová

 

Potešilo ma rýchle doručenie balíka pre klienta do Palm Springs. Jednalo sa o dôležité dokumenty k jednému stroju a všetko prebehlo naozaj rýchlo. Klient mi tri dni po odovzdaní obálky kuriérovi volal, že všetko potrebné dostal. Vďaka za profesionálne služby, rád vás odporučím aj svojim známym. Ing Ján Kušnír